پرش به

خوش آمدید به Yazd Linux Users Group
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید.
عضویت در سایت رایگان می باشد!
تصویر

حل مشکل حذف پوشه های غیر قابل حذف در لینوکس

حذف پوشه حذف پوشه در لینوکس

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
4 پاسخ برای این موضوع

iceh4rt

iceh4rt

تازه کار

• Members
  • 6 ارسال
  • Locationیزد

دوستان یک چندوقتی هست که بنده کوچ کردم به لینوکس هرچند که یک کاربر ساده هستم اما مشکلات زیادی رو باهاش روبرو شدم(داخل لینوکس ها ) و خیلی هم زمان برد تا مسلط بشم(48.gif بگی نگی ...) روی لینوکس (تقریبا 1 هفته) طی این چند وقت خیلی از مشکلاتم رو سعی میکردم از انجمن های فارسی حل و رفع کنم اما نتیجه این بود که بنده فقط زده شدم از لینوکس( نتیجه : اکثر افراد داخل انجمن ها فقط co-pa می کنند و هیچ ذوق و دانشی برای کمک کردن ندارند (نه همشون ...) پس این راه رو برای شما سخت می کنه ومجبور میشید سراغ انجمن های خارجی برید(اگر روی کمک خصوصی کاربرای سطح بالا حساب کردین باید بهتون بگم : بله خیلی هم خوب ...)و خلاصه اینکه دو راه بوجود میاد :
اول: بیخیال لینوکس میشید و برمیگردید به ویندوز
دوم:* میمونید -یاد میگیرید - کار میکنید- یاد میدید(آورین اینکار رو بکنین و کمتر برید یه سوال تو انجمن بپرسید بسا دویست سال دیگه جواب بگیرید)

خب دیگه کمتر روضه میخونم46.gif اما این تایپیک واقعا عالیه مطالعه کنید:

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

راه حل

برای حذف پوشه هایی که حذف نمیشن (حدف نمیشن یا قفل هست (یعنی غیرقابل دستکاری)شما نیاز به دسترسی root دارین پس:

توی ترمینال این رو بزنید و به اکسپلورر روت وارد بشید و تغییرات لازم رو مبذول بفرمایید59.gif

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

*هر دو کد یک کار می کند:فرقش؟ وقتی زدین متوجه میشید...

*این موضوع از من در آشیانه :

• mirkhalili این پست را پسندیده است

"نه مردن آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای بر شرافت خویش بگذارد"

امام علی (علیه السلام)

sms

sms

Special User

• Administrators
  • 218 ارسال
  • LocationIran

با سلام

دوست عزیز nautilus مربوط به محیط گرافیکی شماست که معمولا gnome می باشد. یا توزیع شما از این مرورگر فایل استفاده می کند.

برای اطلاع بیشتر باید بدانید که مرورگرها به شرح زیر هستند.

• Midnight Commander
  • Konqueror
  • Dolphin
  • Krusader
  • Nautilus
  • Thunar
  • PCmanFM
  • XFE
  • Nemo

موفق باشید

iceh4rt

iceh4rt

تازه کار

• Members
  • 6 ارسال
  • Locationیزد

خیر اتفاقا من  در unuty استفاده می کنم

"نه مردن آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای بر شرافت خویش بگذارد"

امام علی (علیه السلام)

sms

sms

Special User

• Administrators
  • 218 ارسال
  • LocationIran

با سلام

ubuntu unity  محیط کاربری است که ابونتو  خود ساخته است بر پایه gnome 3 و از ابتدا هم بر اساس ناتیلوس فایل منجر را اجرا کرده است.

موفق باشید.

• iceh4rt این پست را پسندیده است

mirkhalili

mirkhalili

عضو عادی

• Members
  • ستاره
  • 28 ارسال

دوستان یک چندوقتی هست که بنده کوچ کردم به لینوکس هرچند که یک کاربر ساده هستم اما مشکلات زیادی رو باهاش روبرو شدم(داخل لینوکس ها ) و خیلی هم زمان برد تا مسلط بشم(48.gif بگی نگی ...) روی لینوکس (تقریبا 1 هفته) طی این چند وقت خیلی از مشکلاتم رو سعی میکردم از انجمن های فارسی حل و رفع کنم اما نتیجه این بود که بنده فقط زده شدم از لینوکس( نتیجه : اکثر افراد داخل انجمن ها فقط co-pa می کنند و هیچ ذوق و دانشی برای کمک کردن ندارند (نه همشون ...) پس این راه رو برای شما سخت می کنه ومجبور میشید سراغ انجمن های خارجی برید(اگر روی کمک خصوصی کاربرای سطح بالا حساب کردین باید بهتون بگم : بله خیلی هم خوب ...)و خلاصه اینکه دو راه بوجود میاد :
اول: بیخیال لینوکس میشید و برمیگردید به ویندوز
دوم:* میمونید -یاد میگیرید - کار میکنید- یاد میدید(آورین اینکار رو بکنین و کمتر برید یه سوال تو انجمن بپرسید بسا دویست سال دیگه جواب بگیرید)

خب دیگه کمتر روضه میخونم46.gif اما این تایپیک واقعا عالیه مطالعه کنید:

راه حل

برای حذف پوشه هایی که حذف نمیشن (حدف نمیشن یا قفل هست (یعنی غیرقابل دستکاری)شما نیاز به دسترسی root دارین پس:

توی ترمینال این رو بزنید و به اکسپلورر روت وارد بشید و تغییرات لازم رو مبذول بفرمایید59.gif

*هر دو کد یک کار می کند:فرقش؟ وقتی زدین متوجه میشید...

*این موضوع از من در آشیانه :

آیا دسترسی فایل را بررسی کردید؟

با دستور sudo rm -r FOLDER پاک نشد؟

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی